TRELOGY

TRELOGY on kansainvälinen skeittitapahtuma Tampereen kuivaamolla 8.-10.2.2019
Perinteikäs Skate SM saa rinnalleen kaksi suurta tapahtumaa Manseraman ja HELriden.

– JÄTÄ PALAUTTEESI TAPAHTUMASTA TÄMÄN LINKIN TAKAA –

SKATE SM 2019 LIVE KOOSTEET JA TULOKSET:
Julkaisimme tänä vuonna yleisön toiveesta SKATE SM pisteet.
Pisteitä antoivat viisi tuomaria 0-100 skaalalla. Näistä viidestä korkein ja matalin pistemäärä tiputettiin pois laskuista, joten maximi pisteet olisivat olleet siis 300.
Eri sarjojen pisteet eivät ole suoraan verrannollisia, koska jokaisen sarjan pisteytys katsottiin sarjan kokonaistason mukaan.

14 vuotiaat ja alle:
1. Veetu Hietala 243
2. Alvar Takala 222
3. Konsta Saarinen 215
4. Juha Huttunen 202
5. Vilppu Haverinen 118
6. Eetu Salonen 115
7. Nino Hara 70
8. Nici Kvist 27

15-17 vuotiaat:
1. Eetu Toropainen 254
2. Eetu Hirvonen 235
3. Toivo Palomaa 218
4. Toni Lehtonen 213
5. Aake Kauppinen 200,5
6. Niko Salo 196
7. Akseli Keinänen 186
8. Herkko Karjalainen 180
9. Teemu Turunen 160
10. Oskari Lämpsä 157

Naiset:
1. Heini Luotola 221
2. Enni Kalilainen 214
3. Ella Salminen 150
4. Nanette Eskola 113
5. Elli-Noora Stenbacka 82
Jaettu 6. Tiia Nuutinen 60
Jaettu 6. Oona Solehmainen 60
Jaettu 6. Marjut Vuorimäki 60
9. Sabra Pikkuhookana 0
10. Susanna Suomi (loukkaantunut)

Masters K-40:
1. Juhani Salo 252
2. Juho Liesmäki 216
3. Mikko Rajakangas 195
4. Mappe Malinen 192
5. Antti Lampinen 188
6. Anterus Puranen 186
7. Pekka Keinänen 178
8. Penna Salisma 156
9. Harri Huhtanen  152
Jaettu 10. Aleksi Fräki 149
Jaettu 10. Mikko Koski 149
12. Mika Uuksu 105
13. Jani Löfgren 88
14. Toni Pasanen 58
15. Mikko Kyröviita 0
16. Sami Pitkänen 0

Avoin sarja:
1. Onni Saltevo 274
2. Nikolai Alin 231
3. Niko Ojanen 230
4. Heikki Luokkanen 215
5. Ville Keituri 211
6. Eniz Fazliov 208
7. Benjamin Blom 203
8. Mikko Kymäläinen
9. Ville Nyström 200
10. Joel Juuso 179
11. Joni Laurinen 172
12. Olli-Matti Juntunen 160
13. Joose Korkka 144

Palkintojenjako:

RED BULL Best Trick:


Parhaat vetäjät olivat Dannie Carlsen, Simon Karlsson sekä Mikko Kymäläinen.

Tarkemmat tulokset pisteineen ilmestyvät Suomen Rullalautaliiton sivuille viikon 7 aikana.

Seuraa tapahtumaa sosiaalisessa mediassa:

 Facebook
 Event
 Instagram

2018: